امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی انجمن OpenSEES با رویکرد ژئوتکنیک
سلام
برای درنظرگیری اندرکنش با استفاده از zeroLength از چه نوع مصالح بهتره استفاده کنم؟
با تشکر
پاسخ
با سلام و خسته نباشید

من یک مثال از مدل اندرکنش خاک با سازه در اپنسیس احتیاج دارم. اگر کسی لطف کنه و این مثال رو بفرسته، بسیار ممنون میشم.

با سپاس و تشکر
پاسخ
(2015/07/18، 09:54 AM)rosa نوشته است:  سلام
برای درنظرگیری اندرکنش با استفاده از zeroLength از چه نوع مصالح بهتره استفاده کنم؟
با تشکر

با سلام
قانون خاصی وجود نداره. صزفا مربوط میشه به نوع رفتاری که در نظر دارید مدلسازی بشه. البته اصولا رفتار الاستوپلاستیک و یا ویسکوز مد نظر می باشد.
پاینده باشید
پاسخ
(2015/07/22، 01:00 AM)sara نوشته است:  با سلام و خسته نباشید

من یک مثال از مدل اندرکنش خاک با سازه در اپنسیس احتیاج دارم. اگر کسی لطف کنه و این مثال رو بفرسته، بسیار ممنون میشم.

با سپاس و تشکر

با سلام
لینک زیر مربوط به مدلسازی یک شمع مدفون در خاک می باشد که میتونه مفید باشه:
http://opensees.berkeley.edu/wiki/index.php/Laterally-Loaded_Pile_Foundation
پاینده باشید
پاسخ
(2015/07/28، 03:54 PM)admin نوشته است:  
(2015/07/22، 01:00 AM)sara نوشته است:  با سلام و خسته نباشید

با سپاس و تشکر

با سلام
لینک زیر مربوط به مدلسازی یک شمع مدفون در خاک می باشد که میتونه مفید باشه:
http://opensees.berkeley.edu/wiki/index.php/Laterally-Loaded_Pile_Foundation
پاینده باشید

با تشکر از شما و خیلی ممنونم از سایت خوبتون.
پاسخ
با سلام
یک سازه با اختصاص 6 درجه آزادی به گره ها و همچنین خاک با 3 درجه آزادی را مدلسازی کرده ام.
وقتی برای در نظرگیری اندرکنش از zerolength استفاده میکنم، برنامه اخطار عدم همخوانی درجات آزادی را می دهد.
درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.
پاسخ
(2015/09/26، 02:18 PM)rosa نوشته است:  با سلام
یک سازه با اختصاص 6 درجه آزادی به گره ها و همچنین خاک با 3 درجه آزادی را مدلسازی کرده ام.
وقتی برای در نظرگیری اندرکنش از zerolength استفاده میکنم، برنامه اخطار عدم همخوانی درجات آزادی را می دهد.
درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.

با سلام
المان ها باید بین گره هایی معرفی گردند که در محیط هایی همسان معرفی شده اند. طبیعی هست که مدل شما اخطار میده. برای اینکار بهتره یک گره ثانویه و هم مختصات با گره های قبلی در محیط 3 درجه آزادی تعریف و با استفاده از دستور equalDOF در سه درجه آزادی به گره هم مختصاتی که در محیط 6 درجه آزادی تعریف شده ببندید. حال المان zeroLength مربوطه را بین این گره جدید و گرهی از المان خاکی که آن هم در 3 درجه آزادی معرفی شده، معرفی نمایید.
پاینده باشید
پاسخ
با تشکر مجدد
درضمن ممکنه بفرمایید اگر ابعاد مش فونداسیون با ابعاد مش خاک فرق داشته باشد (فرضا مش فونداسیون 0.5 متر و مش خاک 5 متر) در اندرکنش مدل مشکلی پبش خواهد آمد؟
با سپاس
پاسخ
(2015/09/28، 07:24 PM)rosa نوشته است:  با تشکر مجدد
درضمن ممکنه بفرمایید اگر ابعاد مش فونداسیون با ابعاد مش خاک فرق داشته باشد (فرضا مش فونداسیون 0.5 متر و مش خاک 5 متر) در اندرکنش مدل مشکلی پبش خواهد آمد؟
با سپاس

با سلام
تا جایی که میدونم خیر. مشکلی نداره
پاسخ
با سلام
برای مدلسازی اندرکنش فونداسیون به خاک گره های دارای مختصات مشترک در دو محیط را با equal DOF و ZeroLength به یکدیگر مرتبط کرده ولی error زیر را میدهد. درصورتیکه خاک و سازه را جداگانه مدلسازی کرده و پریود مناسب گرفته ام، ولی در اندرکنش مشکل وجود دارد. درصورت امکان بفرمایید از چه میتواند باشد.
ProfileSPDLinDirectSolver:: solve() - aii < 0 (i, aii): (0,0)
Periods are 939.010930996891 939.010930996891 939.010930996891
با تشکر.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان